• Dune

    ★★★★

  • Cruella

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Rebecca

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • The Meg

  • Adrift

  • Shoplifters

  • Thunder Road

    ★★★★

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

  • Eighth Grade

  • Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★½

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Rider

  • Baywatch

  • Thirst Street

    ½

  • Lucky

  • Baby Driver

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Strange Weather

  • Una

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Deadpool

  • The Lure

  • The Revenant

  • Daddy's Home

  • The Ardennes

  • Evolution

  • High-Rise

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • Anomalisa

  • Once I Was a Beehive

    ★★★½

  • Mississippi Grind

  • The Lobster

    ★★

  • Carol

  • Tale of Tales

  • Slow West

  • Paddington