Sort by
  • Saw X

    ★★★★½

  • Passing Time

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Red Rooms

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Shin Kamen Rider

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Horror in the High Desert 2: Minerva

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • Count Magnus

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★★½

  • Love, Classified

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Scream

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★½

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Horror in the High Desert

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • AK vs AK

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Long Hot Summers: The Story of The Style Council

  • Kaali Khuhi

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Bulbbul

    ★★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★