Tom has logged 45 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
18
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
16
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Fever Pitch

Fever Pitch

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Hitch

Hitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry