• The Man From Toronto

    ★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Sneakerella

  • The Valet

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Marmaduke

    ½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Moonshot

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Home Team

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Navalny

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • The King's Daughter

    ½

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ½

  • Hawkeye

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½