RSS feed for zee
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Gunhed

Gunhed

1989
×
Edit this entry  
02
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Killing for the Prosecution

Killing for the Prosecution

2018
×
Edit this entry  
13
The Rookies

The Rookies

2019
×
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
12
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
Edit this entry  
07
Jade Dynasty

Jade Dynasty

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
Edit this entry  
05
Silenced

Silenced

2011
×
Edit this entry  
04
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
Edit this entry  
15
Life After Death from Above 1979

Life After Death from Above 1979

2014
×
Edit this entry  
14
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
Edit this entry  
14
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
20.000 Days on Earth

20.000 Days on Earth

2014
×
Read prior review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Nick Cave: Straight To You - A Portrait

Nick Cave: Straight To You - A Portrait

1994
×
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
26
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Daft Punk Unchained

Daft Punk Unchained

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Phoenix Incident

The Phoenix Incident

2015
×
½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Electroma

Electroma

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Imposter

The Imposter

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Words

The Words

2012
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Bigga Than Ben

Bigga Than Ben

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Exposed

Exposed

2015
×
Edit this entry  
31
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
Edit this entry  
29
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media

Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media

1992
×
Edit this entry  
22
Sons of Liberty

Sons of Liberty

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Locked In

Locked In

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
By the Gun

By the Gun

2014
×
Read the review Edit this entry