Sort by

zee has logged 172 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
09
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stage Beauty

Stage Beauty

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
Edit this entry  
07
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stuff

Stuff

1993
×
Edit this entry  
05
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Broken

Broken

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lightningface

Lightningface

2016
×
Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Side by Side

Side by Side

2012
×
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★½
Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Song to Song

Song to Song

2017
×
Edit this entry