Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry