RSS feed for Trent

Trent has logged 22 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Baahubali 2: The Conclusion

Baahubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Baahubali: The Beginning

Baahubali: The Beginning

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Fail-Safe

Fail-Safe

1964
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry