Trent has logged 108 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry