Trent has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
07
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★½
Edit this entry  
03
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★
Edit this entry  
14
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dragon

Dragon

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry