Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
15
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
08
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
½
Edit this entry  
02
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Edit this entry  
28
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry