Trevin has logged 137 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry