Trevin has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan II

Mulan II

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry