Sort by

Trevor has logged 89 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Last Theft

The Last Theft

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Occult

Occult

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shout

The Shout

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 04: The Truth! Hanako-san in the toilet

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 04: The Truth! Hanako-san in the toilet

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 03: Legend of a Human-Eating Kappa

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 03: Legend of a Human-Eating Kappa

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Junk Head

Junk Head

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry