• The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

  • The Fall

  • Mister America

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Anima

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • The Last Summer

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Princess Switch