Sort by

Trevor has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Edit this entry  
02
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Edit this entry  
02
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★
Edit this entry  
19
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Edit this entry  
07
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Edit this entry