• Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Memory Lost

  • Finding The Pieces

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • 2702 Cypress

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Kevin Garnett: Anything Is Possible

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★★½