ChannelSurferT has logged 247 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic & Bird: A Courtship of Rivals

Magic & Bird: A Courtship of Rivals

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry