Sort by

Trevor has logged 392 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
Edit this entry  
26
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
Edit this entry  
23
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Edit this entry  
11
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Milla

Milla

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
Edit this entry  
04
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
Edit this entry  
29
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Blade Master

The Blade Master

1982
×
Edit this entry  
27
Rouge

Rouge

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry