Sort by

Trevor has logged 236 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fighting Friends

Fighting Friends

1929
×
Edit this entry  
28
Days of Youth

Days of Youth

1929
×
Edit this entry  
26
A Straightforward Boy

A Straightforward Boy

1929
×
Edit this entry  
26
I Graduated, But...

I Graduated, But...

1929
×
Edit this entry  
21
Walk Cheerfully

Walk Cheerfully

1930
×
Edit this entry  
15
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
Edit this entry  
11
I Flunked, But...

I Flunked, But...

1930
×
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
04
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
Edit this entry  
19
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★
Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
Edit this entry  
04
Zone

Zone

1995
×
Edit this entry  
04
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
Edit this entry  
03
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
02
The Clock

The Clock

1945
×
Edit this entry  
01
Office Killer

Office Killer

1997
×
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Madadayo

Madadayo

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Kotoko

Kotoko

2011
×
Edit this entry  
19
Karate Bullfighter

Karate Bullfighter

1975
×
Edit this entry  
09
Zatoichi at Large

Zatoichi at Large

1972
×
Edit this entry  
05
Haze

Haze

2005
×
Edit this entry  
03
Vital

Vital

2004
×
Edit this entry  
17
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1993
×
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coup de Torchon

Coup de Torchon

1981
×
Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★
Edit this entry  
10
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Week's Vacation

A Week's Vacation

1980
×
Edit this entry  
06
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
Edit this entry  
06
A Sunday in the Country

A Sunday in the Country

1984
×
Edit this entry  
05
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
05
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
Edit this entry