• Luca

    ★★★★

  • Italian Studies

    ★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Pelé

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★★

  • All My Life

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Monday

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Long Gone Summer

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★