Trevzzzz has logged 61 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Tent

The Red Tent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hickok

Hickok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Badland

Badland

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighter in the Wind

Fighter in the Wind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Steamboy

Steamboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monday

Monday

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from Snowy River

The Man from Snowy River

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry