Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Down

Down

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry