trey has logged 31 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Newsies

Newsies

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry