Sort by

Trey has logged 64 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fiddler: A Miracle of Miracles

Fiddler: A Miracle of Miracles

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry