Sort by

Trey has logged 615 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stardust

Stardust

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry