Sort by

Trey has logged 44 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Read the review Edit this entry  
10
Ruggles of Red Gap

Ruggles of Red Gap

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
David Copperfield

David Copperfield

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Howard

Howard

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lives of a Bengal Lancer

The Lives of a Bengal Lancer

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Flirtation Walk

Flirtation Walk

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry