Sort by

trey has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christmas with The Chosen: The Messengers

Christmas with The Chosen: The Messengers

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry