Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After Midnight

After Midnight

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
Read the review Edit this entry  
01
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Z

Z

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Perdida

Perdida

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunt

Haunt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
01
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dracula's Angel

Dracula's Angel

2014
×
Read the review Edit this entry