RSS feed for rodrygo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Alone Time

Alone Time

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★
Edit this entry  
18
Last Day Dream

Last Day Dream

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★½
Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
BTS World Tour 'Love Yourself: Speak Yourself' (The Final) Seoul Live Viewing

BTS World Tour 'Love Yourself: Speak Yourself' (The Final) Seoul Live Viewing

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Edit this entry  
09
A Sister

A Sister

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Tree

The Tree

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry