RSS feed for trinsfilms

trinsfilms has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Braid

Braid

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Office

Office

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry