RSS feed for trinity!

trinity! has written 14 reviews for films rated ★★★ .

  • Battle Royale

    Battle Royale

    ★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I know she died but if Mitsuko ever murdered me do NOT prosecute her, she caught ME slipping and that’s entirely my fault❤️

  • Swallow

    Swallow

    ★★★

    she do be swallowing inedible objects doe😳📌

  • The Platform

    The Platform

    ★★★

    snowpiercer but make it spanish and vertical

  • The Piano Teacher

    The Piano Teacher

    ★★★

    please be quiet I’m processing

  • WHAT DID JACK DO?

    WHAT DID JACK DO?

    ★★★

    FREE MY MANS JACK

  • I Love You Phillip Morris

    I Love You Phillip Morris

    ★★★

    Be gay do crimes but make it a feature length film

  • John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2

    ★★★

    2/3 films into the John Wick saga and I still can’t decide how I feel about them. Also was Ruby Rose’s character even necessary??

  • Beetlejuice

    Beetlejuice

    ★★★

    I couldn’t look past how much of a creep Beetlejuice/Betelgeuse is

  • Boy

    Boy

    ★★★

    probably would’ve rated it higher if i paid more attention :(

  • Surf's Up

    Surf's Up

    ★★★

    A classic, literally a classic.

  • Joker

    Joker

    ★★★

    Joaquin Phoenix lives in a society

  • Bottle Rocket

    Bottle Rocket

    ★★★

    definitely one of my least favourite Anderson films, it wasn’t that bad but it wasn’t great either