Sort by

Evan has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry