Sort by

Evan has logged 30 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bully

Bully

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Topo

El Topo

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry