• Squid Game

    ★★★½

  • INU-OH

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • #Home

  • The Kissing Booth 3

  • The French Dispatch

  • Irul

  • Nobody

  • Drishyam 2

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Glossolalia

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Halal Love Story

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • C U Soon

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Work It

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • A Whisker Away

  • for Amose

  • Unsettling Scenes

  • 90s Saudade

    ★★★★½

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tumblr's Saudade

    ★★★★★

  • Invitation

  • Materna

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • The Hunt

  • Kappela

    ★★★

  • Thappad

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★½

  • Trance

    ★★½

  • Emma.

  • Varane Avashyamund

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Shirley

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Chola

    ★★★★

  • 1917

  • Queen & Slim

  • Labyrinth of Cinema

  • Doctor Sleep

  • The Forest of Love

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Perfect Nanny

  • Hit Me Anyone One More Time

  • Unbelievable

  • 1982

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Moothon

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

  • Corpus Christi

  • Ema

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Alicinte Albhutalokam

    ★★★★★