• Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Wonder Woman

  • A Fantastic Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Moonlight

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Masaan

  • Comet

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Begin Again

  • About Time

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

  • Juno

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Room

    ★★★★★

  • Spirited Away