• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Robin Robin

  • New York Ninja

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

  • Ascension

    ★★★

  • The Queen of Basketball

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Affairs of the Art

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • WandaVision

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½