• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Killerman

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★