• Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Master

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★