Collin has logged 36 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Summer

Last Summer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mothering Heart

The Mothering Heart

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to the Sticks

Welcome to the Sticks

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry