• Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Bubble

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Queenpins

    ★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Fatman

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Tax Collector

    ½

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Arkansas

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Togo

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Lucky Day

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Running with the Devil

    ★★