Sort by

TROG2049 has logged 233 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Middle Men

Middle Men

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trog

Trog

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goku II: Midnight Eye

Goku II: Midnight Eye

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goku: Midnight Eye

Goku: Midnight Eye

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry