RSS feed for anol
  • The Half of It

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Countdown

  • Joker

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pedro Teixeira da Mota: Impasse

    ★★★★

  • Swallow

    ★★

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • MARS: Inside SpaceX

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Nothing to Hide

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ana e Vitória

  • Bostofrio

  • Voz da Razão

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Do You Trust this Computer?

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Take Your Pills

  • Unsane

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • O Fim da Inocência

    ★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Harry Styles at the BBC

  • I'm Not Here

    ★★

  • Downsizing

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Home Again

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • 12 Feet Deep

    ★★★

  • Rough Night

    ★★★★½

  • The Feels

    ★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★