RSS feed for anol
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
08
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Comedy Central Roast of Rob Lowe

Comedy Central Roast of Rob Lowe

2016
×
Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
Edit this entry  
11
MARS: Inside SpaceX

MARS: Inside SpaceX

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
Patrik, Age 1.5

Patrik, Age 1.5

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tickled

Tickled

2016
×
Edit this entry  
05
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
MARS: Inside SpaceX

MARS: Inside SpaceX

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
Edit this entry  
02
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Do You Trust this Computer?

Do You Trust this Computer?

2018
×
Edit this entry  
22
Child of Rage: A Story of Abuse

Child of Rage: A Story of Abuse

1990
×
Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Young and Wild

Young and Wild

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jimmy Carr: Being Funny

Jimmy Carr: Being Funny

2011
×
Edit this entry  
24
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★
Edit this entry  
14
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
11
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
½
Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
21
Bostofrio

Bostofrio

2018
×
Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry