• A Very British Scandal

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★½

  • Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell

    ★★★

  • Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

    ★★★

  • The United Way

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Finding Jack Charlton

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★

  • Hillary

    ★★★½

  • Barrymore: The Body in the Pool

    ★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★½

  • Busby

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★

  • The Murder of Jill Dando

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Soft Cell: Say Hello, Wave Goodbye

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Suede: The Insatiable Ones

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • Pistorius

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Carpool Karaoke: When Corden Met McCartney Live From Liverpool

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

  • Grandpa's Great Escape

    ★★

  • Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

    ★★★

  • The Highway Rat

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★

  • Charles Manson: The Final Words

    ★★

  • Chappaquiddick

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • On Chesil Beach

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • The Go-Betweens: Right Here

    ★★★★

  • Despicable Me 3

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • City of Ghosts

    ★★★½

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★★

  • We're Going on a Bear Hunt

    ★★½

  • Rules Don't Apply

    ★★★★

  • My Journey Through French Cinema

    ★★★★

  • Trolls

    ★½

  • Supersonic

    ★★★★