Sort by

trolleyfreak has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bread and Chocolate

Bread and Chocolate

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Yorkshire Ripper Files

The Yorkshire Ripper Files

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost Horizon

Lost Horizon

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King of Jazz

King of Jazz

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Bandera

La Bandera

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Always a Price Tag

There's Always a Price Tag

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Empire State Building Murders

Empire State Building Murders

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Go-Betweens: Right Here

The Go-Betweens: Right Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Lovely Way to Die

A Lovely Way to Die

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Love

The Art of Love

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hoffman

Hoffman

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Must Fall

Night Must Fall

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Summer

Last Summer

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamlet

Hamlet

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Killers on Parade

Killers on Parade

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harvest

Harvest

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Average Little Man

An Average Little Man

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Secret

The Secret

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Year of the Hare

The Year of the Hare

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry