RSS feed for Tron329
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Desolation

Desolation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lesson Plan

Lesson Plan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stoked: The Rise and Fall of Gator

Stoked: The Rise and Fall of Gator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Churchill and the Movie Mogul

Churchill and the Movie Mogul

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bound for Glory

Bound for Glory

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Igor

Igor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hearts of Fire

Hearts of Fire

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nothing Changes:Art for Hank's Sake

Nothing Changes:Art for Hank's Sake

×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Alcatraz: Legends of the Rock

Inside Alcatraz: Legends of the Rock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hal

Hal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Big Family: The Story of Bluegrass Music

Big Family: The Story of Bluegrass Music

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Woodstock or Bust

Woodstock or Bust

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry