RSS feed for Tron329

Tron329 has logged 306 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yardie

Yardie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Reilly

Mary Reilly

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Attack of the 50 Ft. Woman

Attack of the 50 Ft. Woman

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titanic: The Legend Goes On...

Titanic: The Legend Goes On...

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stone Killer

The Stone Killer

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Monster Mania

Bride of Monster Mania

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry