RSS feed for Tron329

Tron329 has logged 321 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Odessa File

The Odessa File

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jexi

Jexi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Spirit: Christmas in New York

Little Spirit: Christmas in New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
An All Dogs Christmas Carol

An All Dogs Christmas Carol

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rememory

Rememory

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Meow Wolf: Origin Story

Meow Wolf: Origin Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Humor Me

Humor Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Hangover

The Last Hangover

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heartworn Highways Revisited

Heartworn Highways Revisited

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry