RSS feed for Tron329

Tron329 has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Keys to the Castle

Keys to the Castle

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Family for Christmas

Family for Christmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Island

Red Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Professor

The Professor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Serenity

Serenity

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slam Dance

Slam Dance

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry